Centrum Rehabilitacji Terapii Manualnej i Masażu
www.olteam.pl
TERAPIA MANUALNA, MASAŻE LECZNICZE I RELAKSACYJNE TERAPIA MANUALNA, MASAŻE LECZNICZE I RELAKSACYJNE
CENTRUM REHABILITACJI TERAPII MANUALNEJ I MASAŻU CENTRUM REHABILITACJI TERAPII MANUALNEJ I MASAŻU
SWIATŁOLECZNICTWO - LAMPA BIOTRON, SOLUX, LASER SWIATŁOLECZNICTWO - LAMPA BIOTRON, SOLUX, LASER

LECZENIE BOLÓW KRĘGOSŁUPA

Metoda McKenziego
Istotą metody McKenziego jest to, że oferuje ona wielu pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z bólem. W przypadku niektórych pacjentów ingerencja, czy mobilizacja ze strony terapeuty jest konieczna, lecz jak podkreśla McKenzie, nie powinna być stosowana wobec całej populacji cierpiących na bóle odcinka lędźwiowego gdy tak naprawdę potrzebna jest tylko niektórym z nich.

Filozofia samowystarczalności czy też samodzielności pacjenta w radzeniu sobie ze swoim problemem stanowi podstawę metody McKenziego. Techniki terapeutyczne są istotną częścią leczenia w niektórych przypadkach i jako takie są prezentowane w pełnym zakresie w trakcie kursu. Jednakże najważniejszym aspektem procesu leczenia jest maksymalizacja efektu autoterapii pacjenta.

Wartość diagnostyczna metody McKenziego została w pełni potwierdzona, szczególnie w ostatnich latach, licznymi badaniami naukowymi. Jej skuteczność w porównaniu z innymi metodami biomechanicznymi ( np. chiropraktyka ), nie ulega wątpliwości.
Metoda McKeziego to system diagnostyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn ,oparty na znajomości wzorców bólowych i analizie zachowania się objawów, zarówno w wywiadzie jak i w badaniu przedmiotowym. Do nadrzędnych celów metody należą: prewencja nawrotów oraz edukacja pacjenta.

Korzyści:

  • Precyzja diagnostyczna dająca możliwość szybkiej selekcji pacjentów na tych, których ból ma tło mechaniczne i tych, których podejrzewamy o tło niemechaniczne.
  • Precyzyjne, indywidualne podejście do terapii zależne od rodzaju mechanicznego zespołu bólowego oparte w pierwszej kolejności na odpowiednio dobranym ćwiczeniu ( nie zestaw ćwiczeń równy dla wszystkich!) - wysoki poziom bezpieczeństwa metody.
  • Niskie koszty diagnostyki i leczenia
  • zmniejszenie ilości drogich badań diagnostycznych,
  • generowanie niezależności pacjentów, ich edukacja jako główny aspekt profilaktyki
  • unikanie leczenia farmakologicznego (leczenie objawowe) i niestosowanie fizykoterapii
  • zmniejszenie nawrotów do 20-30% (nie ma nawrotu - nie ma konieczności badań diagnostycznych, konieczności leczenia, nie ma absencji chorobowej.

Więcej informacji na stronie Instytutu McKenziego Polska:
www.mckenzie.pl

DODATKOWO:

Terapia manualna
Terapia tkanek miękkich zmniejszająca dolegliwości oraz przyczyny powstawania bólu
Trening funkcjonalny zapobiegajacy kolejnym epizodom bólowym
Edukacja pacjenta "...jak funkcjonować w życiu codzinnym żeby nie naruszać konstrukcji kręgosłupa i zapobiegać jego dalszym przeciążeniom...."

Copyright © 2020-2024 www.olteam.pl

Centrum Rehabilitacji Terapii Manualnej i Masażu

Start  •  Oferta  •  Galeria  •  Kontakt  •  Formularz kontaktowy
projekt strony strony internetowe bydgoszcz